More tools
  • Whois Record
  • Reverse IP
  • Trace IP
  • Whois IP
  • What is my IP
  • Page Rank checker
  • Ping
  • Traceroute
  • Top Up Websites
  • Top Down Websites
Whois Record Trace IP
compare
Get a widget

Lajme.org

Një eklips i rrallë diellor, që mundëson një pamje të diellit, pjesërisht ose plotësisht të bllokuar nga hëna, ka filluar. Eklipsi është parë së pari në j
advertising
Links Website >>
Website Topics ekonomi, sport, lifestyle, nga + 1 more>>
Top Keywords from Search Engines lajmet e fundit + 4 more>>
Lajme.org is ranked 8,471,693rd in the world (amongst the 30 million domains). This site is estimated to be worth $1381. It has 1 backlinks. Lajme.org has 20% seo score.
Popularity: Safety: Social signals: Legit: legal

Similar websites

Favicon of www.lajmeshqip.com  

Lajmeshqip.com

Lajme Shqip | Lajme, Lajmet e Fundit, Shqip, Hulumtime, Dossier, Sport...

Lajme, lajme shqip, lajmet e fundit nga shqiperia, kosova, maqedonia, vendi, rajoni dhe bota!

Popularity: | Safety: | www.lajmeshqip.com tags for www.lajmeshqip.com sport / lifestyle / lajme shqip

Favicon of www.kosova-info.com  

Kosova-info.com

Kosova Info - Informohu i Pari

Lajmet e fundit nga kosova rajoni dhe bota, lajmi i fundit, lajme nga sporti vendor dhe nderkombtar

Popularity: | Safety: | www.kosova-info.com tags for www.kosova-info.com sport / kosova / video

Favicon of www.kosovapost.com  

Kosovapost.com

Hugedomains.com - Kosovapost.com is For Sale (kosova Post)

- kosovapost

Popularity: | Safety: | www.kosovapost.com tags for www.kosovapost.com lifestyle / ekonomi / sport / lajme shqip

advertising
Favicon of www.shprehja.com  

Shprehja.com

Portali Shprehja

Portali informativ shprehja - aty ku mund te shprehesh edhe ty!

Popularity: | Safety: | www.shprehja.com tags for www.shprehja.com sport / kosova / video

Favicon of infoglobi.info  

Infoglobi.info

Infoglobi Ballina

Lexo lajmet më të reja për zhvillimet politike në kosovë, rajon e botë.lajmet e fundit nga teknologjia e shkenca

Popularity: | Safety: | infoglobi.info tags for infoglobi.info ekonomi / sport / shqip

Favicon of lifebeyondsportmedia.com  

Lifebeyondsportmedia.com

Life Beyond Sport | Passion For Luxury & Lifestyle

Life beyond sport is a publication what has an editorial mix that switches between lifestyle interviews

Popularity: | Safety: | lifebeyondsportmedia.com tags for lifebeyondsportmedia.com lifestyle / luxury / cars

Favicon of gazetaonline.net  

Gazetaonline.net

Default Web Site Page

Gazetaonline.net is your first and best source for all of the information you’re looking for

Popularity: | Safety: | gazetaonline.net tags for gazetaonline.net ekonomi / sport / kosova

Favicon of hallakate.com  

Hallakate.com

Social Media Agency | Hallakate

Hallakate ofron shërbime të specializuara për krijimin, zhvillimin dhe menaxhimin e prezencës suaj

Popularity: | Safety: | hallakate.com tags for hallakate.com kosova / shqip / kosovo

Favicon of www.fckosova.ch  

Fckosova.ch

fc Kosova Zürich

Willkommen auf dem offiziellen internetportal des fc kosova zürich!

Popularity: | Safety: | www.fckosova.ch tags for www.fckosova.ch sport / kosova / kosovo

Favicon of lajmet.com  

Lajmet.com

Lajmet.com | Qendra Informative Shqiptare "liria" - Lajmet e Fundit...

Lajme, lajmet e fundit, lajmet me te reja, lajmet lokale, lajmet me te reja nga maqedonia, lajmet shqip nga

Popularity: | Safety: | lajmet.com tags for lajmet.com kosova / shqip

Web Safety

lajme.org is a safe website. This information is from Google, AVG Threat Labs, McAfee SiteAdvisor, Wot.

Google Safebrowsing:
Avg Antivirus
Wot Raiting
SiteAdvisor
Child Safety

Status:

Copy & paste code at your website:

just copy & paste the snippet into your website!

just copy & paste the snippet into your website!

General Statistics

Title: Lajme.Org |
Description: Një eklips i rrallë diellor, që mundëson një pamje të diellit, pjesërisht ose plotësisht të bllokuar nga hëna, ka filluar. Eklipsi është parë së pari ... more
SEO score: 20%
Website Worth: $1,381 USD
Web Safety:
Web safety signals the level of trust for the site's suitability for all users.
Child Safety:
Child safety signals the level of trust for the site's suitability for children.
Alexa Rank: 8,471,693
Alexa backlinks: 10
Webstatsdomain backlinks:
IP-address: 5.35.255.138 [Trace] [Reverse]
Pageviews per User: 2
Average Time on Site: 02:35
Daily Pageviews: n\a
Contact information: try to find contact info in whois information
Load Time: 2.22 seconds

Website categories

Currently, we found 5 categories on lajme.org
ekonomi 8'839 sites sport 187'943 sites
lifestyle 62'309 sites nga 3'412 sites
lajmet e fundit 87 sites

Domain Name

Domain Name: www.lajme.org
Registrar: GANDI SAS
Domain Age: 16 years and 1 months
See lajme.org whois information

Sites with a similar domain name

We found 10 websites. With this list, you can understand how other people are using the domain, similar to yours.

Favicon of www.lajmerime.com  

Lajmerime.com

Lajmerime.com | Njoftime | Shpallje | Celesi | Shqiperi | Kosov | Maqedoni...

Postoni lajmerimin shpalljen tuaj falas ose k�rkoni p�r pun� p�r makina, sht�pi n� shitje dhe me qira,pun�, sh�rbime, elektronik� ... Lajmerime.com: lajmerime t� vogla, nj� biznes i madh!lajmerime,njoftime,shpallje shqip per shqiptaret ne shqiperi kosova

Popularity: | Safety: | www.lajmerime.com tags for www.lajmerime.com real estate albania / shqip / makina

Favicon of www.lajmesport.com  

Lajmesport.com

Lajme Sport|lajme Sportive Nga Vendi e Bota

Popularity: | Safety: | www.lajmesport.com tags for www.lajmesport.com nga / sportive / league

Favicon of lajmetshqip.com  

Lajmetshqip.com

Lajmetshqip - Lajmet Shqip

Lajmet shqip - lajme nga shqiperia, rajoni dhe bota. Portali informativ i te gjithe shqiptareve aneembane botes. Nje mundesi informimi me shume

Popularity: | Safety: | lajmetshqip.com tags for lajmetshqip.com lajme shqip / lajme shqiptare / lajmi fundit / dhe / auto / nga

Favicon of www.lajmeplus.com  

Lajmeplus.com

Lajme Plus

Popularity: | Safety: | www.lajmeplus.com

Favicon of www.lajmeshqip.com  

Lajmeshqip.com

Lajme Shqip | Lajme, Lajmet e Fundit, Shqip, Hulumtime, Dossier, Sport...

Lajme, lajme shqip, lajmet e fundit nga shqiperia, kosova, maqedonia, vendi, rajoni dhe bota!

Popularity: | Safety: | www.lajmeshqip.com tags for www.lajmeshqip.com dossier / sport / showbiz / lifestyle / video / lajme shqip / kosova / s / dhe / tenis

Favicon of lajmeonline.net  

Lajmeonline.net

Gazeta Bota -

Lajmeonline.net delivers the latest breaking news and information on the latest top stories, weather, business, entertainment, politics, and more

Popularity: | Safety: | lajmeonline.net tags for lajmeonline.net news / online news / lajme online / online / breaking news / video / nga / dhe

Favicon of www.lajmeonline.com  

Lajmeonline.com

Lajme Online - Lajme Online Nga Shqiperia Dhe Bota, Lajme te Reja 24

Lajme online nga shqiperia dhe bota, lajme te reja 24

Popularity: | Safety: | www.lajmeonline.com tags for www.lajmeonline.com lajmet e fundit / lajme online / sportive / gazeta shqip / te reja / eko / trading / nga / dhe

Favicon of lajmet.com  

Lajmet.com

Lajmet.com | Qendra Informative Shqiptare "liria" - Lajmet e Fundit...

Lajme, lajmet e fundit, lajmet me te reja, lajmet lokale, lajmet me te reja nga maqedonia, lajmet shqip nga, kosova, maqedonia, macedonia, makedonia, shqiperia, bota, ballkan, albania, politika, patriot, atdhetar, uck, iliria, histori, lajmetshqip, tetova

Popularity: | Safety: | lajmet.com tags for lajmet.com kosova / albanian / macedonia / shqip / parti

Favicon of www.lajmeshqip.info  

Lajmeshqip.info

Lajmeshqip

Informohu ne cdo moment

Popularity: | Safety: | www.lajmeshqip.info tags for www.lajmeshqip.info business internet service providers / business internet service provider / internet service providers for business / business internet service / nga / dhe

Favicon of www.lajmetefundit.net  

Lajmetefundit.net

Lajmet e Fundit Lajmi i Fundit

Lajmetefundit.net

Popularity: | Safety: | www.lajmetefundit.net tags for www.lajmetefundit.net lajmet e fundit

Top Keywords

This report shows links that we found on other domains than the index page. You can use this list of domains in order to understand what content users like.

Keyword Position Date
ndotja e ajrit ne tirane
1 2015-12-07
amfiteatri i apolonise
1 2015-12-06
nedzad klicic
2 2016-02-10
romanet shqip
2 2015-12-17
pasaporta biometrike e serbis
2 2015-12-15
milot gjikolli
2 2015-12-03
lajme shqip nga maqedonia
3 2015-12-16
pushimi i lehonis
4 2016-02-11
termeti i fundit ne kosov
4 2016-01-21
www.lajme shqip
5 2016-02-03

Alexa traffic graph

Alexa traffic rank shows the popularity of your site relative to other sites. Lajme.org is ranked 8,471,693rd in the world (among the 30 million domains). A low-numbered rank means that your website gets a lot of visitors.

Alexa rank: 8,471,693 visit alexa Alexa backlinks: 10
This report show rough estimate of lajme.org's popularity
The top queries driving traffic to www.lajme.org from search engines.
basri bajrami

Visitors Localization

Traffic Estimations Low
Traffic Rank 8,471,693th most visited website in the World

Websites hosted on same IP

Favicon of berkayenergy.com  

Berkayenergy.com

Ndërprerja e Shërbimit

Popularity: | Safety: | berkayenergy.com tags for berkayenergy.com index

Favicon of faqeteverdha.net  

Faqeteverdha.net

Faqe Standarde e Uebit

Faqet e verdha te kosoves eshte katalogu me i madhe elektronik i bizneseve shqiptare. Kerkoni informacione ne mesin e qindra firmave dhe bizneseve nga kosova, shqiperia dhe maqedonia. Kosova yellow pages, kosova yellow pages, kosova yellow pages

Popularity: | Safety: | faqeteverdha.net tags for faqeteverdha.net faqet e verdha / kosova yellow pages / flete te verdha

Favicon of fashionave-ks.com  

Fashionave-ks.com

Jat Fashion – Shop Jat

The latest fashion and best brand for men - creative recreation

Popularity: | Safety: | fashionave-ks.com tags for fashionave-ks.com magento / e-commerce / jessica simpson / view more

Favicon of filesword.com  

Filesword.com

Ndërprerja e Shërbimit

Popularity: | Safety: | filesword.com

Favicon of flipkeep.com  

Flipkeep.com

Ndërprerja e Shërbimit

Buy cell phones, smart phones, cell phone accessories, unlocked phones, free cell phones with plan, and more at cell phones prepaid refills sim cards and more

Popularity: | Safety: | flipkeep.com tags for flipkeep.com cell phones / htc / apple iphone / free phone / unlocked phones / android smartphones / spot mobile sim / card on sale / contract

Website Load Time

Website load time is an important factor, because Google is taking the site’s loading speed into consideration in determining its ranking. Even though this will not have a big impact, it is still something we (webmasters) should really look into. The reason is pretty simple – the majority of visitors are usually in a rush and no one is fond of waiting half a century before the website finally loads its content or fails to load. At the last check on 2016-08-31, website load time was 2.22. The highest load time is 5.70, the lowest load time is 2.17, the average load time is 3.15.

0reviews

Add review